تاثیر بدن سازی در درمان افسردگی

مطالعات جدید بیان می کند که وزنه برداری ممکن است باعث کاهش افسردگی شود

یک تیم بین المللی از محققان دریافتند که تمرینات قدرتی همانگونه که برای قلب مفید می باشند برای درمان افسردگی نیز سودمند هستند. اگر دچار افسردگی هستید و یا کسی را که می شناسید که افسرده است، یک برنامه تمرینی را جستجو کرده و حالات روحی خود را بهبود بخشید.

شکی وجود ندارد که افسردگی می تواند اثرا منفی بر سلامتی داشته باشد. اخیراً بیش از 300 میلیون نفر در جهان با این بیماری تشخیص داده شده اند. افسرده بودن به اندازۀ کافی بد است و این افراد تا حد زیادی مستعد بیماری های قلبی عروقی، آلزایمر و دیابت نوع 2 هستند. آن ها همچنین به نپذیرفتن درمان تمایل داشته و درنتیجه در معرض بالاتری از خطر مرگ نابهنگام هستند.

ورزش های هوازی شدید یک درمان مؤثر برای افسردگی در نظر گرفته می شود. در حقیقت دانشکده پزشکی هاروارد بیان می کند که یک برنامه تمرینی دقیق “به اندازۀ داروهای ضد افسردگی و یا درمان های رفتار شناختی مؤثر است” که هر دوی این ها به عنوان درمان های استاندارد برای افسردگی شناخته می شوند.

اما در مورد تمرینات با وزنه چه طور؟ اخیراً تیم محققانی از ایرلند، سوئد و ایالات متحده ارتباط بین افسردگی و تمرینات قدرتی را در میان افراد میانسال و بزرگسال بررسی کرده اند. بر طبق مطالعات اخیراً منتشر شده، تمرینات قدرتی تأثیر قابل توجهی در درمان افسردگی می تواند داشته باشد.

تمرینات قدرتی در درمان افسردگی کمک کننده هستند

این مطالعه یک متا آنالیز بود: بررسی مطالعات گذشته – در این مورد، 33 مطالعه فردی شامل تقریباً 2000 شرکت کننده که در این میان برخی از شرکت کنندگان دارای اختلالات روانی بودند، درحالیکه برخی دیگر افسردگی را در نتیجه بیماری، آسیب، چاقی، اضطراب یا پیری تجربه کرده بودند. در حدود نیمی از افراد (930) به گروه کنترل منتقل شدند که درمانی دریافت نمی کردند. بقیه افراد (947) به طور فعال در یک برنامه منظم تمرین قدرتی شرکت کردند.

در همه مطالعات، تمرینات قدرتی با کاهش قابل توجهی در علائم افسردگی همراه بود. کاهش علائم افسردگی بدون در نظر گرفتن سن، جنس یا وضعیت سلامتی شرکت کنندگان صادق بود، چه برای دو هفته و یا یکسال تحت درمان قرار گرفته بودند، چه دوبار در هفته و یا تمام روزهای هفته تمرین می کردند، چه تمرینات آن ها شدید و با حجم زیاد و چه ملایم و متوسط بود. هنگامیکه تمرینات شرکت کنندگان زیر نظر گرفته شدند، آن ها چیزی فراتر از رهایی از علائم افسردگی را تجربه کردند.

تمرینات را با سطح آمادگی خود مطابقت دهید

جالب توجه است که شرکت کنندگان در 33 مطالعه بررسی شده بدون توجه به میزان دسترسی به تناسب اندام، احساس افسردگی کمتری کردند. محققان دریافتند که هرچه شرکت کنندگان افسردگی بیشتری داشتند از مزایای آموزش های ارائه شده بیشتر بهرمند شدند. آن ها دریافتند که شرکت کنندگانی که قبلاً آموزشی ندیده اند از تمرینات با شدت متوسط بهرۀ بیشتری بردند، درحالیکه شرکت کنندگان آموزش دیده از تمرینات سخت تر بهرۀ بیشتری بردند. مطالعه اخیر نشان داد که تمرینات قدرتی می تواند به کم کردن افسردگی در میان افرادی که در خطر بالای ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2 بودند کمک کننده باشند.

احساس افسردگی کمتر، و به دست آوردن نتایج مطلوب دیگر!

یک برنامه تناسب اندام خوب شامل برنامه تمرینی مناسب با سطح آمادگی، برنامه غذایی سالم و انگیزه های مناسب است. اگر تازه شروع کرده اید، از یک مربی کمک بگیرید و یا برنامه ای را پیدا کنید که آموزش خوبی داشته باشد و تغذیه مناسب را فراهم کند. زمانیکه تمرینات قدرتی را برای یک هفته یا بیشتر انجام می دهید، ممکن است کشف کنید که چرا بسیاری از افراد آن را بسیار اعتیاد آور می دانند. شما بلافاصله بعد از آن احساس خوبی خواهید داشت. می توانید بهتر بخوابید، و ممکن است به زودی متوجه شوید که نسبت به قبل انرژی بیشتری دارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =